Dolunay Yürüyüşü

Sadece dolunay gecelerinde gerçekleştirilebilecek bu etkinlik sizlere Kapadokya’nın başka bir boyuta ait olduğuna inanmanızı sağlayacaktır. Hafif zorluk seviyesine sahip parkur yaklaşık olarak 3 saat süren bir programa sahiptir. Tur boyunca profesyonel rehberimiz size hem jeolojik oluşumları hem tarih hem de kültürel tüm detayları sizinle paylaşacaktır. 

Tur Detayları

Başlangıç Noktası    : Göreme

Bitiş Noktası             : Kızılçukur

Göreme

Çavuşin

Güllüdere (Haçlı Kilise)

Güllüdere (Kolonlu Kilise)

Dinlenme ve İkramlar

Kızılvadi

Katılım Şartları

Katılımcıların 18 yaşından büyük olması gerekmektedir. 18 yaşın altındaki kişiler eşlik eden velisi ile birlikte katılabilir.

Doğal afet, şiddetli yağmur ve kötü hava koşulları gibi yürüyüşü ve katılımcıları tehlikeye sokabilecek mücbir sebeplerin oluşması durumunda organizasyonun iptal hakkı saklıdır. İptal durumunda katılımcılar etkinlikten en az 2 saat önce bilgilendirilecek ve ücret iadeleri gerçekleştirilecektir.

TAVSİYELER

Yürüyüşe uygun pantolon ve yürüyüş ayakkabısı tercih edilmelidir.

Bölgemizdeki gündüz ve gece sıcaklık farkları nedeniyle mevsime uygun sweatshirt / mont bulundurmanız önerilir.

Yürüyüş esnasında ellerinizin boşta olmasını sağlamak amacıyla küçük bir sırt çantası olmanız tavsiye edilir.

,Mola noktasına kadar yaklaşık 1 saatlik yürüyüş sırasında ihtiyaç duyacağınız suyunuzu yanınızda bulundurabilirsiniz.

Yaz programında ay yaklaşık 20:00 sularında görülmeye başlanacak ve giderek yükselecektir. Ay ışığının yürüyüş sırasında yeterli aydınlatmayı sağlaması beklenmekle birlikte yanınızda yedek olarak bir fener ya da kafa lambası bulundurabilirsiniz.