Kapadokya Gece Hayatı Burada

Tarihi ve Turistik özellikleri dışında Gece Hayatıylada adından söz ettiren Kapadokya (Ürgüp), birbirinden güzel ve çeşitli gece mekanlarıyla da ziyaretçilerine unutulmaz bir eğlence imkanı sunuyor. Kapadokya'nın gece kulüplerini sizler için gezdik, menülerini inceledik, fikirlerimizi ve merak ettiklerinizi cevaplamaya çalıştık. İşte size, 12 farklı alternatif ile; "Cappadocia Nihg Clup's"


TREN Kapadokya

Adres: Aşağı, Yunus Emre Cd., 50240 Uçhisar/Nevşehir Merkez/Nevşehir

Rezervasyon Tel: (0545) 536 87 36


Abarı Disco

Adres: Fatih, Kayseri Cad. Perissia Otel No:25, 50400 Ürgüp/Nevşehir
Telefon: (0284) 341 29 30


Areni Cappadocia

Adres: Dereler, Musa Efendi Mahallesi, Tevfik Fikret Cd. No 9, 50400 Ürgüp/Nevşehir

Telefon: (0384) 341 24 14


Angel Cafe Bistro & Bar

Adres: İmran, Cumhuriyet Meydanı Belediye Pasajı No:4-5, İstiklal Cd. No:10, 50400 Ürgüp/Nevşehir
Saatler: 

Telefon: 0507 359 09 09


Zindan Art Restaurant & Lounge

Adres: Temenni, Camikebir Sokak, 50350 Ürgüp/Nevşehir
Saatler: 
Telefon: (0384) 341 67 79


Başlık

Metni buraya girin


Başlık

Metni buraya girin


Dionysos Türkü Bar & Şarap Evi

Adres: Esbelli, Dolay-2 Sk. No:24, 50400 Ürgüp/Nevşehir

Telefon: (0384) 341 28 67


Başlık

Metni buraya girinÜrgüp Gece Hayatı ve Gece Kulüpleri
Ürgüp Kapadokya’nın en gelişmiş ve en kalabalık noktası. Diğer turistik rotaların yanında en çok hareketlilik burada gözleniyor. Yerli ve yabancı turistlerin tercihlerine göre oluşturulmuş eğlence anlayışında sabaha kadar açık bir çok mekanın da ev sahipliğini yapıyor. Kapadokya gece hayatını görmek ve yaşamak istiyorsanız Ürgüp sizin için en uygun yer.

 

Kapadokya Gece Hayatı
Türk geceleri sadece kültürümüzü tanıtmakla kalmıyor aynı zamanda da keyifli vakit geçirten bir şov izlemenizi de sağlıyor. Genellikle kaya içine oyulmuş büyük mekanlarda düzenlenen Türk gecelerinde oryantalden, kınagecesine ve halkoyunlarına kadar yabancılara çok ilginç gelen farklı etkinlikler var. İç Anadolu kültürünü yansıtan Türk gecesi şovlarını izlerken dilerseniz aperatifli ve içkili, dilerseniz yemekli rezervasyon yaptırıyorsunuz. Yemekli Türk gecesi fiyatı kişi başı 500 TL, yemeksiz olanları 400 TL den başlıyor. Grup fiyatları ise daha indirimli olabiliyor.

 

Avanos GEce Hayatı ve Gece Kulüpleri

Avanos, Kapadokya’da Türk geceleri denildiğinde mekanların en yoğun bulunduğu yerlerde başı çekiyor. Çünkü büyük grupları ağırlayabilecek genişlikte mağaralar Türk gecesi düzenlemeye elverişli ve Avanos’ta da bu mağaralar diğer noktalara göre daha fazla. Türk gecesi Uçhisar’la birlikte en çok Avanos’ta yapılıyor. Bunun dışında gece hayatı çok hareketli değil, fakat bar, şarap evi ve kafe olarak alternatifler bulabiliyorsunuz. Otellerin dışarıdan misafir kabul eden gece kulüpleri ve barlarında da eğlenebilirsiniz.

 

Göreme Gece Hayatı ve Gece Kulüpleri
Ürgüp kadar olmasa da, Göreme’de akşamlarınıza renk katacak eğlence mekanları var. Göreme’de konaklayanlar akşam yemeği sonrası genellikle tarihi dokusuyla ve geleneksel tadıyla Kapadokya’nın ayrılmaz parçası olan şarap evlerine gidiyorlar. Şaraplarını içtiklerinde ise müzik dinlemek ve dans etmek için barlara ya da Türk kahvesi ve nargile içebilecekleri mekanlara gidiyorlar.